Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш најави нов поттик на блиско-источниот мировен процес


Американскиот претседател Џорџ Буш најави нов поттик на блиско-источниот мировен процес. Државниот секретар Кондолиза Рајс денеска ја започнува турнејата низ регионот, при што ќе ги посети Египет, Израел, Западниот Брег и Јордан. Ова е трета посета на Рајс на Блискиот Исток во оваа година.
XS
SM
MD
LG