Достапни линкови

Вашингтон: Загриженост поради размената на италијанскиот новинар со петмина терористи


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изрази загриженост поради договорот за размена на пет талибански бунтовници кои беа ослободени во замена за италијанскиот новинар Даниеле Мастроџиакомо кој беше ослободен во понеделникот, откако 15 дена на југот од Авганистан беше во заложништо. Во меѓувреме американскиот Стејт Департмент соопшти дека Соединетите Држави не ја подржуваат размената на заробеници, при што е изразена надеж дека во иднина нема да се прават отстапки кон терористите
XS
SM
MD
LG