Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на генералниот секретар на ОН


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун пристигна во ненајавена посета на Багдад, јави ирачката државна телевизија. Бан ќе се сретнел со ирачкиот премиер Нури ал Малиќи. Ова е прва посета на Бан ки Мун како генеарлен секретар на ОН на Ирак. Неговиот претходник Кофи Анан го посети Багдад во Ноември 2005 година.
XS
SM
MD
LG