Достапни линкови

Пекинг: Посета на шефот на американскиот главен штаб


Шефот на америакнскиот главен штаб Питер Пејс пристигна во 4 дневна посета на Кина, што според Хсинхуа, преставува знак за потопли односи меѓу воените сили на двете земји. Двете земји прават напори во тој правец но во истовреме Вашингтон изрази загриженост поради растечкиот кинески воен буџет.
XS
SM
MD
LG