Достапни линкови

Москва: Русија не прифаќа преостри санкции против Иран


Русија нема во Советот за безбедност на ООН да поддржи воведување на преостри санкции спрема Иран, изјави шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров. Советото за безбедност ги продолжува разговорите по резолуцијата за воведување санкции кон Иран поради нејзината нуклеарна програма а француакиот амбасадор во ООН Жан Марк Де Ла Саблиер рече дека се недава дфека тие не бидат изгласани до крајот на оваа недела.
XS
SM
MD
LG