Достапни линкови

Њујорк: Бунтовниците во Авганистан охрабрени од нивните стратегиски успеси


Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун изјави дека и покрај големите загуби, бунтовниците во Авганистан биле охрабрени од нивните последни стратегиски успеси. Во извештајот до Советот за безбедност Бан Ки Мун додава дека бунтовниците зачестено ги блокираат клучните патни правци кон Кабул, Кандахар и Херат.
XS
SM
MD
LG