Достапни линкови

Хаг: Статусна конференција за предметот против Љубе Бошковски и Јохан Тарчуловски


Во Хашкиот трибунал денеска ќе биде одржана статусна конференција за предметот против Љубе Бошковски и Јохан Тарчуловски. На неа треба да биде направен преглед на преземените активности на обвинителството и одбраната и на досега собраните докази како и на листата на сведоци. Судењето на Бошковски и Тарчуловски, кои се обвинети за случајот Љуботен, почнува на шеснаесетти идниот месец.
XS
SM
MD
LG