Достапни линкови

Москва: Денеска Ден на жалост порати неколкуте несреќи во Русија


Рускиот претседател Владимир Путин за денеска прогласи ден на жалост поради неколкуте несреќи во последниве неколку дена во кои загинаа речиси 200 лица. Најмногу жртви, 106, имаше во експлозијата во еден рудник во Сибир. Во пожарот во старечки дом во Краснодар настрадаа 62 лица, а седум луѓе загинаа и 50- на беа повредени во авионска несреќа во Самара.
XS
SM
MD
LG