Достапни линкови

Сибир: Досега 106 загинати рудари


Бројката на загинати од експлозијата во рудникот за јаглен во централен Сибир се зголеми на 106 рудари, а уште неколкумина сеуште се водат како изчезнати. Во моментот на несреќата, во рудникот имало над 200 лица.
XS
SM
MD
LG