Достапни линкови

Сочи: 63 лица настрадале при пожар во дом за стари лица


Голем пожар избувнал во изминатата ноќ во дом за стари лица во едно руско одморалиште на Црно Море, при што 63 лица настрадале. Руските агенции јавуваат дека пожарникарите доцнеле со интервенцијата, бидејки најблиската пожарникарска станица била на 50 километри од местото на несреќата.
XS
SM
MD
LG