Достапни линкови

Пекинг: Прекинати преговорите за нуклеарната програма на Северна Кореја


Шест партитните преговори во Пекинг за нуклеарната програма на Северна Кореја се прекинати поради тоа што Пјонг Јанг чека потврда дека и се одмрзнати дел од финансиските фондови. Соединетите Држави вчера соопштија дека ќе ги одмрзнат 25-те милиони долари на Северна Кореја од банката во Макао, кои би требало да бидат искористени за хуманитарни цели.
XS
SM
MD
LG