Достапни линкови

Париз: Денеска официјална листа на кандидати за претседателските избори


Во Франција денеска ке биде објавена официјалната листа на кандидати за претседателските избори чиј прв круг ке се одржи на 22 април. Предизборната кампања официјално ке започне на 9 април.
XS
SM
MD
LG