Достапни линкови

Белград: Продолжуваат разговорите за формирање влада


Во Белград денеска продолжуваат разговорите за формирање на влада. На состанокот ке присуствуваат претставници на Г 17 Плус, Демократската партија, Демокртската партија на Србија и Нова Србија. Изборите во Србија се одржаа на 21 јануари. Од демократската партија очекуваат дека по денешните разговори партиите ке ги приближат ставовите за сите принципи врз кои би се формирала новата српска влада.
XS
SM
MD
LG