Достапни линкови

Џалалбад: Едно лице повредено при напад на конвој на американската амбасада


Со автомобил бомба е нападнат конвој на американската амбасада во Авганистан. Во нападот кој се случи во Џалалабад најмалку едно лице е потешко повредено, а амбасадорот не бил во конвојот, соопшти портпарол на амбасадаат во Кабул.
XS
SM
MD
LG