Достапни линкови

Вашингтон: Продолжуваат протестите против војната во Ирак


Во повеќе градови на американскиот западен брег треба да продолжат протестите против војната во Ирак со кои се одбележува 4 годишнината од почетокот на војната на 20 ти март. Во саботата и неделата илјадници луѓе протестираа во Вашингтон и Њујорк како и во повеќе градови во Европа.
XS
SM
MD
LG