Достапни линкови

Вашингтон: Состанок на Кондолиза Рајс со претставници на ЕУ


Преставници на Европската Унија за надворешна политика и Безбедност денеска во Вашингтон ќе се состанат со американскиот државен секретар Кондолиза Рајс. Главна тема ќе биде европско-американскиот самит на 30-ти Април во Вашингтон, но и други меѓународни прашања меѓу кои и косовското.
XS
SM
MD
LG