Достапни линкови

Кемерово: Силна експлозија во сибирски рудник за јаглен


Изутрината одекнала силна подземна експлозија во сибирскиот рудникот за јаглен Уљановсјкаја во регионот Кемерово. Спасувачките екипи досега извлекле 21 рудар од вкупно 180-те колку што работеле во рудникот во моментот на експлозијата од гасот метан.
XS
SM
MD
LG