Достапни линкови

Берлин: Средба Ангела Меркел – Хамид Карзаи


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во Берлин каде се среќава со германскиот канцелар Ангела Меркел изјави дека заробениот италијански новинар денеска ќе биде ослободен. Даниеле Мастроџијакомо беше заробена од талибанците во провинцијата Хелманд.
XS
SM
MD
LG