Достапни линкови

Ерусалим: САД ќе контактираат само со оделни министри од новата палестинска Влада


САД се подготвени да разговараат со одделни членови на новата палестинска Влада, кои не се членови на Хамас. Со таквата одлука САД се дистанцираат од Израел кој соопшти дека целосно ќе го бојкотираат новиот палестински Кабинет. Инаку, санкциите на САД против палестинската Влада остануваат на сила. Радикалното исламистичко движење Хамас е на списокот терористички организации на Вашингтон.
XS
SM
MD
LG