Достапни линкови

Самара: Петмина загинати, и 50-тина повредени во авионска несреќа


Пет луѓе загинале, а пеестина биле повредени при слетувањето на еден руски патнички авион на аеродромот во Самара. На авионот од типот Тупољев сто триест и четири не му се отворило тркалото по што удрил во пистата.
XS
SM
MD
LG