Достапни линкови

Вашингтон: САД праќаат 2,600 војници во Ирак порано од планираното


Американската армија ќе испарти две илјади и шестотини војници во Ирак порано од планираното, јавуваат агенциите. Имено, наместо до средината на јуни, тие таму би требало да бидат во мај годинава. Во Ирак веќе има сто и четириест илјади американски војници.
XS
SM
MD
LG