Достапни линкови

Тирана: Хрватскиот претседател Стипе Месиќ во Албанија


Хрватскиот претседател Стипе Месиќ од денеска е во дводневна посета на Албанија. На Месиќ ќе му биде предаден високиот албански орден Мајка Тереза за придонес во изградбата на албанско–хрватските односи, а тој ке ја промовира неговата книга ,, Како е урната Југославија,, издание на албански јазик.
XS
SM
MD
LG