Достапни линкови

Хелманд: Загинаа петмина авганистански полицајци


Авганистанската полиција соопшти дека 5-мина нејзини полицајци загинаа во пријателски оган со НАТО трупите, кои мислеле дека се тие непријателска сила. Инцидентот се случи вчера во Хелманд кога полицајците патувале со неконвенционално возило. Од Нато засега нема потврда.
XS
SM
MD
LG