Достапни линкови

Вашингтон: Сенатот го отфрли предлогот на демократите за повлекување од Ирак


Американскиот сенат вчера го отфрли предлогот на мнозинската демократската партија за повлекување на војниците од Ирак до крајот на 2008 година. Белата Куќа пак претходно соопшти дека ќе воспостави вето на мерката со образложение дека одлуката за повлкување би можела да ги охрабри непријателите.
XS
SM
MD
LG