Достапни линкови

Стразбур: Михајло Маневски на пленарна сесија на Венецијанската комисија


Министерот за правда Михајло Маневски денеска и утре ќе присуствува на пленарната сесија на Венецијанската комисија на Советот на Европа. Како што се наведува во соопштението од министерството Маневски на сесијата ќе ги образложи Предлозите на законите за јавно обвинителство, за Советот на јавни обвинители и за правната положба на црквата, верските заедница и религиозноте групи.
XS
SM
MD
LG