Достапни линкови

Хановер: Отворен најголемиот саем за информациска технологија


Во Хановер денеска е отворен најголемиот светски саем на информациска технологија. На познатиот Сибит во текот на наредниве неколку денови ќе бидат претставени околу шест илјади фирми кои ќе ги покажат нивните најнови компјутерски и телекомуникациски достигнувања. Саемот го отвори германскиот канцелар Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG