Достапни линкови

Вашингтон: Халид Шеик Мохамед припадник на Ал Каида бил вмешан во терористички напад


Припадникот на Ал Каида, пакистанецот Халид Шеик Мохамед признал дека бил вмешан во серија терористички напади, меѓу нив и оние врз Америка, соопшти Пентагон. Прецизирано е дека тој ова го признал за време на сослушувањето во американската воена база Гвантанамо на Куба. ,,Целосно сум одговорен за операцијата на единаесетти септември. Му бев оперативен раководител на шеикот Осама бин Ладен,, се наведува во неговата изјава.
XS
SM
MD
LG