Достапни линкови

Лондон: Британскиот парламент даде подршка за обнова на нуклеарниот арсенал


Британскиот парламент ги поддржа плановите на премиерот Тони Блер за обнова на нуклеарниот арсенал на земјата. Предлогот немаше да помине без гласовите на опозицијата. Имено, осумдесет и седум пратеници на Лабористичката партија на Блер беа против неговиот план за изградба на нови нуклерани подморници во вредност од скоро дваесет милијарди фунти.
XS
SM
MD
LG