Достапни линкови

Искандирија: Најмалку 4 лица загинаа при експлозија на автомобил бомба


Најмалку четворица загинати и над дваесет ранети, е билансот на денешната експлозија на автомобил бомба во ирачкиот град Искандирија, јавија агенциите, повикувајќи се на полициски извори. Овој град се наоѓа на шеестина километри јужно од Багдад. Американските и ирачките сили веќе еден месец се обидуваат да воспостават мир во Багдад по што бунтовниците ги интензивираа нападите во околината на главниот ирачки град.
XS
SM
MD
LG