Достапни линкови

Атина: Договор за изградба на нафотоводот Бургас - Александрополис


Денеска во Атина, Грција, Бугарија и Русија ќе го потпишат долгоочекуваниот договор за изградба на нафтоводот Бургас - Александропололис. На церемонијата на потпишувањето ќе присуствуваат рускиот претседател Владимир Путин и премиерите на Грција и на Бугарија Костас Караманлис и Сергеј Станишев како и помошник на државниот секретар на САД Метју Брајза.
XS
SM
MD
LG