Достапни линкови

Пјонг Јанг: Откажана средбата меѓу Ким Кие Гван и Мухамед Ел Барадеј


Северно-корејскиот преговарач Ким Кие Гван, поради презафатеност, ја откажал за денеска најавената средба со директорот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеи, кој е во Пјонг Јанг. Ел Бардеи разговара за враќање на меѓународните инспектори во Северна Кореја, како дел од постигнатиот договор на 6-партитните преговори во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG