Достапни линкови

Бари: Владимир Путин ја завршува посетата на Италија


Рускиот претседател Владимир Путин, со денешната средба со италијанскиот премиер Романо Проди во Бари, ја завршува посетата на Италија. Путин потоа патува за Атина, каде што со премиерите на Грција и на Бугарија треба да потпише договор за изградба на нафтоводот Бургас – Александропулос.
XS
SM
MD
LG