Достапни линкови

Кабул: Најмалку 6 лица загинаа при експлозија во продавница за муниција


Најмалку 6 лица загинале при експлозијата во една продавница за муниција во Кабул. Од силната детонација биле уништени и неколку соседни објекти.
XS
SM
MD
LG