Достапни линкови

Газа: Протести на стотици новинари против киднапирањето на новинарот на Би Би Си


Неколку стотици новинари протестираа денеска во Газа поради вчерашното киднапирање на нивниот колега од Би-Би-Си Алан Џонсон. Главните палестински фракции, меѓу кои и Хамас и Ал Акса бигадите апелираа новинарот да биде ослободен. Засега никој не ја презеде одговорноста за киднапирањето.
XS
SM
MD
LG