Достапни линкови

Анкара: Ердоган ја одложи посетата на Албанија поради здравствени причини


Турскиот премиер Реџеп Ердоган ја одложи посетата на Албанија поради здравствени причини. Тој вчера ја напушти владината седница поради болки во грбот. Во октомври минатата година Ердоган беше итно хоспитализаран поради хипогликемија.
XS
SM
MD
LG