Достапни линкови

Пјонгјанг: Мухамед Ел Барадеј во посета на Северна Кореја


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија Мухамед Ел Барадеј денеска е во посета на Северна Кореја, на разговори за имплементација на договорот за запирање на нуклеарната програма на оваа земја. Според договорот постигнат минатиот месец, Пјонгјанг се согласи да ја сопре нуклеарната програма во замена за енергетска помош и безбедносни гаранции.
XS
SM
MD
LG