Достапни линкови

Приштина: Претрес во главното седиште на Алијансата за иднината на Косово


Припадници на УНМИК и на косовска полиција изутрината во Приштина извршиле претрес во главното седиште на Алијансата за иднината на Косово при што уапсиле неколку членови на таа партија. Портпаролот на косовската полиција Ветон Елшани ја потврди акцијата, но не наведе колку луѓе биле уапсени.
XS
SM
MD
LG