Достапни линкови

Колумбија: Буш ја продолжува турнејата низ Латинска Америка


Американскиот претсеадтел Џорџ Буш ја продолжува турнејата низ Латинска Америка со посета на Колумбија. Во главниот град Богота се подигнати мерките на безебедност откако студетите се судрија со полицијата спроти пристигнувањето на Буш. Конзервативниот колумбиски претседател Алваро Уриб очекува фокусот од разговорите да биде ствен врз американското финансирање на анти наркотички операции.
XS
SM
MD
LG