Достапни линкови

Рим: Италија верува дека новинарот Мастроџакомо е жив


Италијанското минстерство за надворешни работи денеска соошти оти верува дека италијанскиот репортер Даниеле Мастроџакомо кој беше киднапиран во Авгнистан е жив Талибанските бунтовници се закнуваат дека ке го убијаат новинарот кој е киднпиран од минатата недела, ако Италија не назначи датум за повлекување на нејзините трупи од Авганистан.
XS
SM
MD
LG