Достапни линкови

Москва: Регионални избори


Во Русија се одржуваат регионални избори што се сметаат за тест пред овогодинешните парламентарни избори и претседателските избори закажани за наредната година. Над 30 милиони Руси што претставува една третина од вкупното избирачко тело од изутрината може да гласаат на изборите во 14 региони вклучително со Сант Петерсбург и Москва. Фаворит е партијата Единствена Русија што ја поддржува претседателот Владимир Путин
XS
SM
MD
LG