Достапни линкови

Вашингтон: Буш бара дополнителни 3,2 милијарди долари за Ирак


Американскииот претседател Џорџ Буш од Конгресот побара дополнителни 3,2 билиони долари за испракање уште четири илјади американски трупи во Ирак. Неговото барање за ревизија доага додека повеке американски конгресмени се спротивставуваат на растењето на воениот буџет.
XS
SM
MD
LG