Достапни линкови

Техеран: Ахмадинеџад сака да присуствува на состанокот на Советот за безбедност на ОН


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад сака да присуствува на состанокот на Советотот за Безбедност на Обединетите нации, за да даде објаснуавње околу иранската нуклеарна програма јави иранската државна телевизија. До ова доага додека петте постојани земји членки на Советот за безбедност- САД, Кина, Франциај, Британија и Русија плус Германија, дискутираат за можност од нови санкции врз Иран поради одбивањето да престане со збогатуавањето на ураниум.
XS
SM
MD
LG