Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореја очекува САД да ги укинат финансиските санкции


Северна Кореја изрази очекување дека Соединетите Дражви ќе ги укинат финанскиските санкции против Пјонг Јанг во рамките на договорот, постигнат во минатиот месец. Северна Кореја с еобврза да го затвори главниот нуклеарен реактор, а Соединетите Држави да ги одмрзнат фондовите на Пјонг Јанг во рок од 30 дена, кој истекува на 15-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG