Достапни линкови

Кабул: Талибан бара повлекување на италјанските трупи за ослободување на новинарот од Италија


Талибанците побараа од Италија да ги повлече своите трупи од Авганистан за да биде ослободен италијанскиот новинар, кого го држат во заложништво и го сметаат за шпион. Талибанците вчера соопштија дека ќе го ослободат Даниеле Мастроџакомо од весникот Ле Република доколку докаже дека не е шпион, но поставија ново барање откако италијанскиот парламент изгласа останување на италијанските трупи во Авганистан.
XS
SM
MD
LG