Достапни линкови

Атина: Судири меѓу полицијата и грчките студенти


Седуммина повредени и четириестина упасени е билансот од синоќешните судири меѓу полицијата и грчките студенти во Атина кои протестираа против реформите во виското образование. Демонстрантите со молтови коктели се обиделе до го пробијат полицискиот кордон, но притоа биле растерани со солзавец.
XS
SM
MD
LG