Достапни линкови

Скопје: Средба Груевски - Ахмети


Разговорот Груевски - Ахмети кој завршИ синоќа се толкува како одмрзнување на политичкиот дијалог во земјава но од него сепак не произлезе навестување за излез од кризата. Без јасен договор ДУИ не се враЌа во Парлаемнтот, беше позицијата на Ахмети. Премиерот Груевски не го прифати предлогот за составување Влада по бадентеров принцип ниту пак да бидат донесени законите за поранешните припадници на ОНА. Постигната е согласност по прашањето на составување листа на бадентерови закони што најверојатно би влегла И во собранискиот деловник.
XS
SM
MD
LG