Достапни линкови

Дороуд: 35 лица загинаа во земјотрес во иранската провинција Лорестан


Најмалку 35 лица загинаа во земјотресот во Дороуд во иранската провинција Лорестан. Земјотресот бил со сила од 4,8 степени според рихтеровата скала, јави Ирна а асошиетед прес цитира преставник на локалната власт дека во Доруд имало оштетени згради.
XS
SM
MD
LG