Достапни линкови

Свет: Резултати од Лигата на шампионите


За љубителите на фудбалот резултатите од синоќешните осминафинални натпревари од лигата на шампионите:
Олимпик Лион - Рома 0:2, Ливерпул - Барселона 0:1
Челзи - Порто 2:1, Валенсија - Интер 0:0.
Во четвртфиналето се пласираа Рома, Ливерпул, Челзи и Валенсија.
XS
SM
MD
LG