Достапни линкови

Багдад: Девет американски војници загинале во вчерашните експлозии


Девет американски војници загинале во вчерашните експлозии северно од Багдад, соопшти денеска американската команда во Ирак. Прецизирано е дека станува збор за поставени бомби крај патот кои биле активирани во моментот на минувањето на американските возила.
XS
SM
MD
LG