Достапни линкови

Њујорк: Почнаа разговорите за нормализирање на односите меѓу САД и Северна Кореја


Соединетите Држави и Северна Кореа ги започнаа разговорите за нормализирање на нивните односи што е прв пат по повеќе од пеесет години. Средбата на дипломатите од двете земји во Њујорк е дел од договорот постигнат во минатиот месец за запирање на севернокорејската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG